Aktualności Aktualności

Zaświeć blaskiem z odblaskiem

Trwa wspólna akcja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i Straży Miejskiej m.st. Warszawy „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka ustawione w ponad 30 punktach i wystrojone w nietypowe ozdoby, zachęcają do wzięcia odblasku.

To już szósta edycja akcji, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez poprawę ich widoczności. Jest na to prosty sposób – używanie odblasków. Warto o nich pamiętać nie tylko podczas spacerów poza miastem czy w lesie, ale także w miastach.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy stanęły zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Drzewka przyjechały z plantacji prowadzonej przez Nadleśnictwo Łuków. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisły różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanęła przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45. Tutaj 6 grudnia uroczyście zainaugurowaliśmy całą akcję.

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – może wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

Tegoroczna akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do 10 grudnia. Wzorem ubiegłych lat planujemy – za pośrednictwem najlepiej widocznych drzewek w mieście – przekazać mieszkańcom Warszawy ponad 20 000 odblasków.


Nadleśnictwa i inne

Mapa lasów

Polecamy Polecamy