Aktualności Aktualności

Uwaga na leśne ścieżki w okolicach Podkowy Leśnej!

Na terenie leśnictwa Podkowa Leśna na jednej ze ścieżek ktoś rozsypał potłuczone butelki. Sprawca umieścił na ziemi odręcznie napisaną tablicę z informacją, że jego działania skierowane są przeciwko rowerzystom.

            O nietypowej sytuacji w „Lesie Młochowskim” zaalarmowali leśników mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy w czasie spaceru natknęli się na rozsypane szkło oraz tablicę informującą o „akcji” wymierzonej przeciwko korzystającym z lasu rowerzystom. Autor tablicy zapowiada regularne rozsypywanie szkła w tym miejscu, co w jego mniemaniu ma zabezpieczyć ścieżkę przed wjazdem rowerów i zapewnić jej „wyłączność” dla sprawcy i jego rodziny.

            Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia leśnicy usunęli ze ścieżki rozsypane kawałki szkła. Powiadomili o zajściu Straż Leśną oraz Policję. Obecnie trwa dochodzenie, które ma na celu ustalenie sprawcy. Dodatkowo leśnicy intensywnie patrolują okolicę w celu sprawdzenia, czy szkło nie zostało rozsypane również w innych miejscach. Rozsypane odłamki szkła stanowić mogą zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także zwierząt leśnych.

Tereny podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów są miejscem rekreacji i wypoczynku wielu osób, zarówno mieszkańców okolicznych miejscowości jak i warszawiaków. Lasy odwiedza coraz więcej osób szukających wytchnienia i odpoczynku. Dlatego chojnowscy leśnicy apelują o ostrożność podczas leśnych spacerów oraz zgłaszanie podobnych sytuacji do Straży Leśnej.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy