Aktualności Aktualności

Powstanie nowa leśna trasa dla miłośników biegania

Już niebawem w Malcanowie powstanie ścieżka biegowa. Będzie to pierwszy obiekt tego typu w gminie Wiązowna Miłośnicy aktywności sportowych na łonie natury będą mogli z niej skorzystać już w te wakacje.

Pomysłodawcami utworzenia trasy są lokalni biegacze. Ścieżka ma liczyć około 10 km długości i prowadzić m.in. przez malownicze leśne dukty. Miłośników biegania z pewnością ucieszy również fakt, że ścieżka będzie urozmaicona pod względem ukształtowania terenu – na jej trasie znajdzie się kilka podbiegów, z których najdłuższy liczy ok. 200 m. Początek i koniec trasy zaplanowano  przy tzw. Lagunie w Malcanowie. W okolicy znajduje się parking, przystanek autobusowy oraz zbiornik wodny, przy którym odbywają się wydarzenia dla lokalnej społeczności. Dodatkowo w sąsiedztwie planowanej ścieżka znajduje się siłownia plenerowa.

- Chcemy, żeby latem ścieżka biegowa w Malcanowie była gotowa. Może uda się zrealizować ją wcześniej, o ile nie przeszkodzi nam pandemia. Właśnie podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie z Gminą Wiązowna – mówi nadleśniczy Artur Dawidziuk.

Pierwszym etapem prac będzie wyznaczenie ścieżki w terenie oraz przygotowanie map obrazujących jej przebieg. W dalszym etapie planowane jest utworzenie w jej pobliżu miejsca odpoczynku oraz ustawienie tablic edukacyjnych.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy