Aktualności Aktualności

Nauka przez doświadczenie i zabawę

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnią niedzielę września na terenie Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbył się szczególny festiwal. Przeznaczony dla wyjątkowo dociekliwych uczestników. Mowa oczywiście o Festiwalu Nauki Małego Człowieka. Nie zabrakło na nim także leśników, którzy z pasją odkrywali przed najmłodszymi tajemnice lasów.

            Przygotowane przez leśników z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie” atrakcje angażowały zmysły, pobudzały do myślenia i wywoływały wiele emocji. Niektóre zadania wymagały pracy zespołowej. Tak było na przykład z budowaniem drewnianego domku, czy mostu zaprojektowanego przez Leonardo da Vinci. Dzięki wsparciu leśników i rodziców prace przebiegały sprawnie i bezpiecznie. Wspólne budowanie drewnianych konstrukcji było okazją do poznawania różnych zastosowań drewna – najważniejszego i w dodatku ekologicznego, a przy tym odnawialnego produktu polskich lasów. O właściwościach drewna można było się przekonać również na inne sposoby. Na przykład samodzielnie cechując brzozowy wałek i odcinając z niego krążek piłą twoja-moja, czy próbując swych sił we wbijaniu gwoździ w różne gatunki drewna.

            Goście Festiwalu mogli również przekonać się jak smakuje las. A to za sprawą przetworów z owoców i ziół leśnych marki „Dobre z lasu”, których degustację przygotowali leśnicy.

            Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także stanowiska pszczelarzy i sokolników, którzy z pasją opowiadali o swoich podopiecznych, zwracając uwagę na ich znaczenie dla środowiska leśnego i człowieka.

            Kolejny Festiwal już za rok. Zapraszamy!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy