Aktualności Aktualności

Leśnicy w trosce o wspólne zdrowie

W miniony weekend na Stadionie PGE Narodowy odbył się Finał II Edycji Ogólnopolskiego projektu Zdrowe Życie, którego partnerem były Lasy Państwowe.

Podczas pikniku edukację leśną prowadzili warszawscy leśnicy. Stanowiska przygotowane przez Leśny kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie” cieszyły się dużym zainteresowaniem gości pikniku.

Las to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i aktywności fizycznej. By o tym przypomnieć leśnicy przygotowali leśną ścieżkę sprawnościową. Młodzi uczestnicy pikniku mieli do wykonania trzy zadania – skoki po drewnianych krążkach, przejście pod leszczynową żerdzią oraz rzuty szyszkami do kosza. Za udział w tej aktywności zdobywali pieczątki potrzebne do odebrania nagród.

Po aktywności sportowej wskazana jest chwila odpoczynku. Oddech można było złapać malując na drewnie kompozycje z tropów zwierząt. Była to również doskonała okazja do nauki rozpoznawania śladów, jakie spotkać można w czasie leśnych wędrówek, a także lepszego poznania mieszkańców lasu.

Wśród leśnej ekspozycji nie mogło zabraknąć drewna – chętni mogli poznać różnice w budowie, wyglądzie i właściwościach drewna różnych gatunków drzew. Służyły temu specjalnie przygotowane puzzle oraz drewniane kule.

Spotkanie z leśnikami była także okazją do rozmów m.in. o tym jak i gdzie wypoczywać na terenach leśnych. Obecni na pikniku leśnicy chętnie odpowiadali na trudne nie raz pytania, a także przybliżali uczestnikom zasady swojej pracy.


Nadleśnictwa i inne

Mapa lasów

Polecamy Polecamy