Aktualności Aktualności

LEŚNE WARSZTATY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Ostatnie dwa czwartki upłynęły nam pod znakiem leśnych warsztatów zielarskich z darów lasu w Łazienkach Królewskich w kawiarni Niepodległa. Miejsce spotkań. Warsztaty zorganizowane przez Nadleśnictwo Chojnów skierowane były do seniorów, którzy chętnie korzystają z takich form aktywności w przestrzeni miasta.

Goście warsztatów mieli okazję nauczyć się rozpoznawania wybranych gatunków ziół, poznać  miejsca ich występowania oraz właściwości kosmetyczne i prozdrowotne. W trakcie dwugodzinnych zajęć każdy z uczestników wykonał samodzielnie: sól sosnową do kąpieli, ziołowy olej do celów kosmetycznych oraz ziołową herbatę dla zdrowej skóry, na mocne włosy i paznokcie. Ziołowe mikstury powstały z ziół i owoców pochodzących z lasu takich jak: świeże igliwie sosnowe, płatki topinamburu (słonecznika bulwiastego), kwiaty wrzosu, ślazu dzikiego, płatki dzikiej róży czy ziele mięty pieprzowej.

Kolory i zapachy oczarowały uczestniczki warsztatów na długi czas. W trakcie ucierania ziół nie zabrakło też czasu na rozmowy z leśnikami o prowadzonej w okołowarszawskich lasach gospodarce leśnej, ochronie przyrody czy edukacji i rekreacji na tych terenach.

Warsztaty zielarskie to dopiero początek cyklu aktywności jakie odbędą się w tym miejscu pod okiem leśników z LKP „Lasy Warszawskie”. Już niebawem leśnicy poprowadzą warsztaty tworzenia rysunków przyrodniczych i rodzinnego budowania budek lęgowych i karmników. Więcej informacji można będzie znaleźć na profilu Facebook Niepodległa. Miejsce spotkań.


Nadleśnictwa i inne

Mapa lasów

Polecamy Polecamy