Aktualności Aktualności

Leśnicy na pikniku w KPRM

W sobotę 4 czerwca w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Nie zabrakło na nim również Lasów Państwowych.

W tym roku leśne atrakcje dla dzieci przygotowali leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie”. Każdy uczestnik pikniku mógł skorzystać z leśnej ścieżki zmysłów, samemu nabić znaczek i za pomocą piły odciąć krążek drewna.

Na młodych inżynierów czekało m.in. budowanie drewnianego domku oraz liczne gry i zabawy o tematyce leśnej. Leśnicy przygotowali również warsztaty tworzenia kompozycji z darów lasu oraz ziołowych kul do kąpieli. Nie zabrakło też leśnego bartnika ze swoimi dzikimi pszczołami i degustacją pysznego miodu.

Dla dorosłych i nie tylko leśnicy przygotowali strefę dotyczącą leśnego survivalu i bushcraftu, odpowiedzieli też na wszystkie pytania dotyczące programu Zanocuj w lesie.

Poznawanie lasu i jego darów na przygotowanych przez leśników stanowiskach wymagało zaangażowania wszystkich zmysłów, a leśne łamigłówki i warsztaty rozbudzały kreatywność nie tylko najmłodszych.

Uczestnicy pikniku chętnie rozmawiali z leśnikami o ich codziennej pracy, o drewnie i jego zastosowaniach, a także o tym jak leśnicy chronią przyrodę i klimat.