Aktualności Aktualności

Muzyka, literatura i LAS

Choć w ostatni weekend pogoda była bardzo zmienna i czasami zniechęcała do wyjścia z domu, widownię Amfiteatru w Łazienkach Królewskich licznie zapełniali goście. Przyciągały ich tam niespotykane dźwięki muzyki i głosy znanych aktorów.

     To wszystko za sprawą warszawskich leśników, którzy wspólnie z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie przygotowali cykl wydarzeń „Z lasem w tle".
     Na scenie Amfiteatru wystąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać" oraz Zespół Reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego. Choć oba zespoły znacznie różnią się podejściem do muzyki, przygotowane przez nie interpretacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

     Dźwięki muzyki co jakiś czas przerywały głosy aktorów – Jarosława Boberka i Włodzimierza Pressa – czytających fragmenty książki Włodzimierza Puchalskiego – „Wśród trzcin i wód". W niezwykle barwny i odrobinę humorystyczny sposób przedstawili oni opisy piękna polskiej przyrody, a także zwyczaje zwierząt.

     Nasi goście przekonali się, że las jest źródłem inspiracji dla wielu artystów, że muzyka myśliwska w bardzo ciekawy sposób daje się łączyć nie tylko ze śpiewem solistów, ale także z zespołem rockowym.

     Mieszkańcy i goście Warszawy spacerujący Alejami Ujazdowskimi mają jeszcze możliwość spotkania z leśnikami. Specjalnie dla nich na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego przygotowaliśmy wystawę edukacyjną, która eksponowana będzie do końca sierpnia.