Aktualności Aktualności

Certyfikat FSC utrzymany

Leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dobrze prowadzą gospodarkę leśną i w należyty sposób dokumentują podejmowane działania.

Potwierdził to audyt przeprowadzony w dniach 10 – 12 stycznia b.r. przez firmę SGS Polska Sp. z o. o. Podczas wizyt na terenie Nadleśnictw: Drewnica i Wyszków audytorzy zwracali uwagę na wiele aspektów prowadzenia gospodarki leśnej oraz zgodność podejmowanych działań ze standardami FSC.

Wynikiem przeprowadzonego audytu jest rekomendacja utrzymania Certyfikatu FSC Dobrej Gospodarki Leśnej dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie na kolejne 5 lat. Obecny certyfikat obowiązuje do 7 kwietnia 2018 r. i obejmuje wszystkie nadleśnictwa z terenu RDLP w Warszawie.

*****

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie administruje lasami położonymi na terenie województwa mazowieckiego oraz niewielkim fragmentem lasów w województwie lubelskim. W jej skład wchodzi 14 nadleśnictw, a łączna powierzchnia lasów to 182 tysiące hektarów. Najważniejszym gatunkiem tworzącym lasy RDLP w Warszawie jest sosna, której udział bliski jest 70%.

Charakterystyczną cechą terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie jest rozczłonkowanie oraz zróżnicowana wielkość kompleksów leśnych. Większe z nich znajdują się w północnej i wschodniej części obszaru dyrekcji, na terenie Nadleśnictw: Pułtusk, Wyszków, Ostrów Mazowiecka i Łuków. Są to tereny Puszczy Kurpiowskiej, Puszczy Białej i Lasów Łukowskich.

            Więcej o posiadanych przez RDLP w Warszawie certyfikatach.