Asset Publisher Asset Publisher

Gdzie kupić naturalną choinkę?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Ich nieodzownym elementem jest oczywiście choinka. Najlepiej by była naturalna.

Wielu z nas za chwilę stanie przed dylematem jaką choinkę wybrać i gdzie ją kupić. Leśnicy przypominają, że najlepszy wybór to choinka naturalna. Jest w 100% ekologiczna i biodegradowalna. Choinki sprzedawane przez leśników pochodzą ze specjalnie założonych plantacji, a także z prowadzonych w lesie zabiegów pielęgnacyjnych.

            Najczęściej w rolę choinek wcielają się świerki, jodły, daglezje, a czasem także sosny. Ich naturalna zielona barwa koi nerwy i poprawia nastrój, a wydzielające się olejki eteryczne pozytywnie wpływają na układ oddechowy. Warto pamiętać również o tym, że w procesie wzrostu drzewka pochłaniają z atmosfery dwutlenek węgla, akumulując go w swoich tkankach. Zaś produktem ubocznym fotosyntezy jest oczywiście tlen. Odróżnia to żywe choinki od sztucznych, których produkcja pochłania ogromne ilości energii i zanieczyszcza środowisko.

            Wszystkich zainteresowanych zakupem naturalnej choinki prosto z lasu zapraszamy do kontaktu z naszymi nadleśnictwami. W tym roku sprzedaż choinek będą prowadziły Nadleśnictwa: Drewnica, Chojnów, Jabłonna, Łuków, Mińsk, Płońsk, Pułtusk, Siedlce i Wyszków. Sprzedaż rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Dane kontaktowe nadleśnictw umieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt/nadleśnictwa.