Asset Publisher Asset Publisher

9 edycja imprezy biegowej projektu „Biegam Bo Lubię LASY”

BiegamBoLubię LASY to dziewiąta edycja biegu, odbywająca w Nadleśnictwie Chojnów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wychowanie przez Sport we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Celem imprezy jest popularyzacja biegania, zdrowego stylu życia, zachęcenie do uprawiania sportu na łonie natury, promocja terenów leśnych.

16 lipca na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego Zimne Doły (Nadleśnictwo Chojnów) odbyła się kolejna, dziewiąta już impreza z cyklu BiegamBoLubię LASY. Limit uczestników wynosił 500 biegaczy i został on osiągnięty po dwóch tygodniach od startu zapisów. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów, natomiast chodziarze rajdu ChodzęBoLubię mieli do pokonania 5 kilometrów. Rozegrane zostały również biegi dla dzieci „SportGeneracja” – na trasach biegu stanęło 100 młodych adeptów lekkiej atletyki. Trasa biegu została standardowo oznakowana tabliczkami i taśmą oraz zabezpieczona.  W każdym biegu prowadzony był elektroniczny pomiar czasu, zarówno netto,  jak i brutto, za pomocą systemu chipowego, zapewniającego dokładność wyników.

Na miejscu została zorganizowana akcja „Super Zakrętaków”, którzy bardzo aktywnie włączyli się  w naszą akcję i przekazali zebrane plastikowe zakrętki dla Hospicjum. Blisko 12 tys. zł. zebrano na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla dzieci w Łupkowa.

Imprezę zainaugurował bieg dzieci „SportGeneracja”. Wystartowały cztery biegi w osobnych kategoriach wiekowych. Podczas rejestracji dzieci otrzymały indywidualny numer startowy, a tuż po biegu pamiątkowy medal i gadżet edukacyjny. Dzieci po swoim starcie dzielnie kibicowały najbliższym.

Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe drewniane statuetki nawiązujące do charakteru wydarzenia.

BiegamBoLubię LASY daje możliwość aktywnego spędzenia czasu dla dzieci oraz rodziców,
a także wzięcia udziału w zabawach i edukacji pod czujnym okiem Leśników. Atrakcją kulinarną wydarzenia była leśna wersja grochówki, przygotowana przez Nadleśnictwo Chojnów. Smakowała nawet przy 32 stopniach w cieniu. Wielki piknik rodzinny trwał do samego wieczora.