Aktualności Aktualności

XVII Wielkie Grzybobranie w Długosiodle

8 drużyn stanęło do rywalizacji podczas odbywającego się w niedzielę XVII Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle. Uczestnicy zebrali łącznie ponad 52 kg grzybów.

            Aktorzy, dziennikarze i samorządowcy postanowili w niedzielne przedpołudnie wyruszyć na grzyby w urokliwe lasy Puszczy Białej. Około godziny 13 na Placu Targowym w Długosiodle zaczęły pojawiać się pierwsze drużyny. Po oficjalnym ważeniu okazało się, że uczestnicy uzbierali w sumie ponad 52 kg grzybów.

            W kategorii aktorzy rywalizację zwyciężyła drużyna w składzie: Agata Załęcka, Dominika Gwit, Joanna Kupińska wspierane przez Jakuba Kwiatkowskiego. Drużyna zebrała 7 kg grzybów. Drugie miejsce z wynikiem 5,77 kg zajęła drużyna w składzie: Marianna Zydek, Aleksandra Przesław, Krzysztof Chodorowski i Dawid Czupryński.

            W kategorii dziennikarzy zwyciężył zespół dziennikarzy Nowego Wyszkowiaka, który uzbierał niemal 5 kg grzybów, drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem 2,66 kg, a na trzecim miejscu uplasowali się dziennikarze Wyszkowiaka, którzy zebrali 1,58 kg grzybów.

            Wielkie Grzybobranie w Długosiodle było również okazją do poznania leśników i ich pracy. Na stoiskach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Wyszków i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych można było m.in. spróbować przetworów z owoców runa leśnego, sprawdzić swą wiedzę w leśnym kole fortuny, porozmawiać z leśnikami, samodzielnie zbudować budkę dla ptaków, a także otrzymać interesujące materiały edukacyjne.

            Swoje stoiska przygotowali również myśliwi, którzy chętnie dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą o zwierzynie, opowiadali, czym jest gospodarka łowiecka, przygotowali również degustację potraw z dziczyzny.

            XVII Wielkie Grzybobranie w Długosiodle uświetnił koncert zespołu sygnalistów myśliwskich Leśna Brać w towarzystwie grupy The Woods.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy