Aktualności Aktualności

W lasach Nadleśnictwa Jabłonna powstaną nowe trasy rowerowe

W środę 3 czerwca wójt Jarosław Chodorski i nadleśniczy Stefan Traczyk podpisali porozumienie na mocy, którego w lasach na terenie gminy Jabłonna powstaną cztery crossowe trasy rowerowe.

Niezwykłe położenie lasów na terenie gminy Jabłonna, różnorodne ukształtowanie terenu, a także wybudowane ścieżki rowerowe, którymi łatwo można będzie dojechać do zaplanowanych tras, z pewnością przyciągną amatorów kolarstwa MTB.

Cztery nowe trasy – pętla Jabłonna (13,2 km), pętla Chotomów ( 17,6 km), pętla XC Nowy Bukowiec (4,6 km) i najtrudniejsza pętla XC Jabłonna (2,3 km) to przede wszystkim efekt pracy członków kadry narodowej MTB - Klaudii Czabok i Karola Ostaszewskiego, zaangażowanych w realizację projektu.

Nadleśnictwo Jabłonna udostępni teren do wyznaczenia tras, a ich przygotowaniem i oznakowaniem zajmie się Gmina Jabłonna. W najbliższych tygodniach planowane jest oznakowanie nowych tras w terenie. Trasy będą dostępne dla rowerzystów już w lipcu.

Warto podkreślić, że współpraca Nadleśnictwa Jabłonna i Gminy Jabłonna od lat układa się bardzo dobrze. Jej efektem są m.in. porozumienia dotyczące trasy biegowo – narciarskiej w Lasach Chotomowskich i ścieżki historyczno–dydaktycznej „Dzieło D-10” na terenie Leśnictwa Bagno.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy