Aktualności Aktualności

Teatr pod Dębem wyróżniony

W zeszłym tygodniu przyznano wyróżnienia w finale konkursu VI Pułtuskie Teatry Amatorskie - Konkurs „PTA-K”. Wyróżnienie zespołowe otrzymał „Teatr pod Dębem” z Pułtuska za sztukę Guy de Maupassant pt. „Baryłeczka”.

            Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się pięć amatorskich zespołów teatralnych, wśród nich „Teatr pod Dębem” tworzony przez pułtuskich leśników. Profesjonalne jury w składzie: Bożena Suchocka, Grzegorz Mrówczyński i Edward Wojtaszek, po obejrzeniu przygotowanych sztuk postanowiło zrezygnować z tradycyjnej klasyfikacji i przyznać wyłącznie wyróżnienia. Wyróżnienie zespołowe trafiło do „Teatru pod Dębem”.

            To kolejne wyróżnienie w pięcioletniej historii „leśnego” teatru. W poprzednich latach leśnicy dwukrotnie zdobywali I nagrodę zespołową, nagrody publiczności oraz liczne nagrody i wyróżnienia aktorskie. Zespół „Teatru pod Dębem” to 15 leśników z Nadleśnictwa Pułtusk i 1 z RDLP w Warszawie. Członkowie teatru to ludzie z pasją, którzy poprzez swoje zaangażowanie chcą dotrzeć z kulturą teatralną do małych miejscowości. Warto podkreślić, że leśnicy sami przygotowują scenografię, kostiumy i rekwizyty, a reżyserem jest podleśniczy Adam Gadomski, który również gra na scenie.

            W dotychczasowym dorobku „Teatru pod Dębem” znalazły się takie sztuki jak „Marcowy Kawaler” Józefa Blizińskiego, „Pierwiastek z minus jeden albo najpiękniejszy dzień w życiu” Mariana Hemara, „Bułhakow” Macieja Wojtyszki, „Zapomniany diabeł” Jana Drdy, „Rozmowy przy wycinaniu lasu” Stanisława Tyma, „Kroki” Antonio Alamo oraz „Baryłeczka” Guya de Maupassanta. Wszystkie przygotowane przez leśników przedstawienia cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności, a miejsca na widowni rozchodziły się błyskawicznie.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy