Aktualności Aktualności

Spotkanie w CEL

We wtorek 18 czerwca w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie spotkali się członkowie Rady Naukowo-Społecznej LKP „Lasy Warszawskie”.

            Podczas posiedzenia dyskutowano m.in. nad Jednolitym Programem Gospodarczo-Ochronnym dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie”. Obecni na spotkaniu członkowie Rady jednogłośnie przyjęli przedstawiony dokument z naniesionymi poprawkami.

            Spotkanie było również okazją do poznania walorów Nadleśnictwa Celestynów. Po zakończeniu części kameralnej, członkowie Rady obejrzeli Centrum Edukacji Leśnej, o którego działalności opowiedział nadleśniczy Artur Dawidziuk. Po wizycie w CEL nasi goście udali się na ścieżkę edukacyjną „Goździkowe Bagno”, gdzie mieli okazję obserwować ciekawą mozaikę krajobrazów – ścieżka zaczyna się bowiem na bagnie, a kończy na wydmie śródlądowej. Ostatnim etapem części terenowej była wizyta na „Bagnie Całowanie”. O jego niezwykłym charakterze i bogactwie opowiadał m.in. Sylwester Chołast - dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy