Aktualności Aktualności

Piknik ekologiczny w Pułtusku

Z okazji Dnia Ziemi w minioną niedzielę na terenie Zamku w Pułtusku odbył się rodzinny piknik ekologiczny. Jednym z partnerów wydarzenia były Lasy Państwowe.

            Wielkim zainteresowaniem gości Pikniku cieszyły się stanowiska edukacyjne przygotowane przez leśników z Nadleśnictw Pułtusk i Wyszków. Spotkanie z leśnikami było okazją do poznania ich pracy oraz zdobywania „leśnych sprawności”. Dzieci i młodzież z zapałem poznawali rolę pszczół w lasach i życiu człowieka, próbowali swych sił w piłowaniu drewna i wbijaniu gwoździ na czas.

Najmłodsi wspólnie ze swymi opiekunami pod okiem leśników poznawali rodzime gatunki drzew, a także uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych. Aby uczestnikom nie zabrakło energii leśnicy przygotowali degustację przetworów z owoców i ziół leśnych, dziczyzny oraz miodów.

Na gości Pikniku czekały również atrakcje związane z ochroną środowiska naturalnego przygotowane przez współorganizatorów: Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Fundację BOŚ.

Nagrody najaktywniejszym uczestnikom pikniku wręczyli: Henryk Kowalczyk - Minister Środowiska, Andrzej Konieczny - dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz Anna Mańk - zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy