Aktualności Aktualności

Nagroda im. Adama Loreta dla Teatru pod Dębem

Już po raz 12. wręczono nagrody im. Adama Loreta. - To wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które są oddane swojej pracy, dla których jest ona pasją - powiedziano podczas uroczystości 25 czerwca w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

- Szczególna jest postać, której imię nosi ta nagroda. To symbol, postać, której nazwiskiem posługujemy się na co dzień, wspominając początki Lasów Państwowych. Adam Loret jest osobą niezwykle ważną dla państwa polskiego i dla nas, leśników - podkreślił Andrzej Konieczny, dyrektor generalny LP. - Patrzę na Lasy Państwowe przez pryzmat ludzi, którzy tu pracują. To, że mamy ambitnych, wartościowych pracowników, z pasjami, zainteresowaniami, przekłada się na jakość ich pracy na rzecz Lasów. Nagroda ta jest ogromnym wyróżnieniem, dlatego szczególnie gratuluję laureatom.

            Wśród tegorocznych laureatów nagrody znalazł się Zespół Teatru pod Dębem z Pułtuska w składzie: Adam Gadomski, Józef Dyga, Beata Olszak, Anna Sokalska, Łucja Pilińska, Elżbieta Gierek, Agnieszka Łempicka, Joanna Stańczak, Wojciech Szydłowski, Andrzej Michalik, Jakub Dołęga, Michał Orłowski, Marek Bartołd i Tomasz Hać. Istniejąca od 2015 roku grupa otrzymała wyróżnienie w dziedzinie Sztuka za pokazywanie społeczeństwu pozytywnego obrazu leśnika, jako człowieka kulturalnego, wrażliwego na sztukę i potrafiącego poświęcić swój czas innym.

            Teatr pod Dębem zadebiutował w 2015 roku sztuką „Marcowy Kawaler” Józefa Franciszka Blizińskiego wystawioną podczas konkursu „Pułtuskie Teatry Amatorskie – PTA-K”.

Spektakle przygotowywane przez pułtuskich leśników cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności, zostały również docenione przez jury konkursu teatralnego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, które w 2017 roku przyznało pułtuskim leśnikom pierwszą nagrodę.

W tym roku Teatr pod Dębem przygotowuje dwa spektakle – „Rozmowy przy wycinaniu lasu” oraz „Kroki”.

            Premiera już jesienią.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy