Aktualności Aktualności

Leśny weekend na Bulwarach Wiślanych

Pełne atrakcji i niespodzianek „leśne miasteczko” zagościło w miniony weekend na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.

            Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Już za chwilę wyruszymy na upragnione wakacje. Być może miejscem naszego wypoczynku będą piękne polskie lasy. Właśnie wypoczynek i rekreacja na terenach leśnych były jednymi z głównych tematów działań edukacyjnych przygotowanych przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie” specjalnie dla mieszkańców i gości stolicy tłumnie odwiedzających Bulwary.

            Wśród leśnych stanowisk znalazła się specjalna strefa relaksu, w której leżąc na wygodnym drewnianym leżaku można było poznać zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z lasów przedstawione na kolorowych infografikach. Leśnicy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące kleszczy, wyjaśniali również mity krążące w społeczeństwie na temat tych pajęczaków. Zwracali również uwagę na bezpieczne posługiwanie się ogniem na terenach leśnych i w ich sąsiedztwie.

            Leśne miasteczko pełne było aktywności związanych z drewnem. Nasi goście mogli poznawać jego różnorodne właściwości i zastosowania. Najmłodsi pod czujnym okiem leśników samodzielnie budowali drewniany domek, cechowali i piłowali lipowe krążki, a także poznawali twardość różnych gatunków drewna wbijając w nie gwoździe.

            Zmęczeni mogli zregenerować swe siły smakując przetworów z owoców i ziół leśnych oraz miodu.

            Wielką ciekawość naszych gości wzbudzały ptaki szponiaste, o których z pasją opowiadał opiekujący się nimi sokolnik. Najodważniejsi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rarogiem trzymanym na własnej ręce.

            Spotkanie z leśnikami było okazją do rozmów nie tylko o wypoczynku w lesie, ale również o codziennej pracy leśników i roli jaką lasy pełnią w życiu każdego człowieka.

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy