Aktualności Aktualności

Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich z leśnymi akcentami

Miniona niedziela była dla mieszkańców Garwolina i okolic okazją do spotkania z leśnikami. A to za sprawą stanowisk edukacyjnych przygotowanych z okazji finału II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Miętnem k. Garwolina.

            Specjalnie dla gości pikniku garwolińscy leśnicy przygotowali szereg atrakcji. Każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi z zapałem spacerowali po leśnej ścieżce zmysłów, a także rozwijali swe plastyczne talenty malując na drewnie. Rodzice wspólnie z dziećmi piłowali samodzielnie ocechowane krążki drewna, układali drewniane puzzle oraz próbowali swych sił w grze na dendrofonie, poznając przy okazji wybrane właściwości drewna. Spotkanie z leśnikami było okazją do poznawania lasu różnymi zmysłami.

            Leśnicy chętnie opowiadali o swojej pracy, zwracali uwagę na funkcje pełnione przez lasy oraz znaczenie lasu dla społeczeństwa.

            Dużym zainteresowaniem gości pikniku cieszyło się również stoisko promujące markę „Dobre z lasu”. Uczestnicy chętnie próbowali smacznych i zdrowych wyrobów z dziczyzny oraz przetworów z owoców, ziół i grzybów leśnych.

            Przygotowane przez garwolińskich leśników stanowiska były chętnie odwiedzane przez uczestników i gości pikniku, którzy zwracali uwagę na profesjonalizm przygotowania, bogatą wiedzę leśników oraz ciekawe sposoby jej przekazywania.

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy