Asset Publisher Asset Publisher

XVIII Wielkie Grzybobranie w Długosiodle już za nami

8 drużyn stanęło do rywalizacji podczas odbywającego się w niedzielę XVIII Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle. Uczestnicy zebrali łącznie niemal 180 kg grzybów.

Aktorzy, dziennikarze i samorządowcy postanowili w niedzielne przedpołudnie wyruszyć na grzyby w urokliwe lasy Puszczy Białej. Około godziny 13 na Placu Targowym w Długosiodle zaczęły pojawiać się pierwsze drużyny. Po oficjalnym ważeniu okazało się, że uczestnicy uzbierali w sumie blisko 180 kg grzybów.

W kategorii aktorzy rywalizację zwyciężyła drużyna w składzie: Agnieszka Wielgosz, Katarzyna Chorzępa, Dawid Czupryński i Marcel Sabat. Drużyna zebrała 28,8 kg grzybów. Drugie miejsce z wynikiem 13,6 kg zajęła drużyna w składzie: Agata Załęcka, Anna Sandowicz, Żora Korolyov i Jakub Kwiatkowski.

W kategorii dziennikarzy zwyciężył zespół dziennikarzy Nowego Wyszkowiaka, który uzbierał niemal 19 kg grzybów, drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem 17,8 kg, a na trzecim miejscu uplasowali się dziennikarze tygodnika Wyszkowiak, którzy zebrali 15,5 kg grzybów.

Wielkie Grzybobranie w Długosiodle było również okazją do poznania leśników i ich pracy. Na stoiskach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Wyszków można było m.in. spróbować przetworów z owoców runa leśnego, sprawdzić swą wiedzę w leśnym kole fortuny, porozmawiać z leśnikami, samodzielnie zbudować budkę dla ptaków, a także otrzymać interesujące materiały edukacyjne.

Swoje stoiska przygotowali również myśliwi, którzy chętnie dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą o zwierzynie, opowiadali, czym jest gospodarka łowiecka, przygotowali również degustację potraw z dziczyzny.

XVIII Wielkie Grzybobranie w Długosiodle uświetnił koncert zespołu sygnalistów myśliwskich Akteon.