Asset Publisher Asset Publisher

Trwa wiosenne sadzenie lasu

W tym roku warszawscy leśnicy posadzą młode pokolenie lasu na ponad 1 350 hektarach, a ponad 300 hektarów zostanie odnowionych w sposób naturalny.

          Wczesna wiosna to w lasach czas intensywnych prac odnowieniowych. Dobre warunki atmosferyczne i łagodna zima sprawiły, że tegoroczne sadzenie w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie rozpoczęło się wcześniej. Obecnie trwa już we wszystkich nadleśnictwach.

          Warszawscy leśnicy posadzą w tym roku ponad 10 milionów nowych drzew. Będą to sosny, dęby, brzozy, olsze, modrzewie, jawory, klony zwyczajne, a także świerki i wiązy. Warto podkreślić, że dzięki pracy leśników w podwarszawskich lasach stale rośnie udział gatunków liściastych, a skład gatunkowy odnawianych powierzchni zawsze jest dostosowany do panujących w danym miejscu warunków siedliskowych.

       Co roku polscy leśnicy sadzą blisko pół miliarda nowych drzew, co w przeliczeniu daje 1000 drzew na minutę – codziennie, przez cały rok!   W kolejnych latach wzrostu, posadzone w tym roku młode pokolenie lasu, będzie pielęgnowane i chronione, tak by las trwał i służył kolejnym pokoleniom, spełniając swoje różnorodne funkcje.