Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie z leśnikami podczas Dni SGGW

Leśne miasteczko było jedną z wielu atrakcji tegorocznych Dni SGGW. Stworzyli je wspólnie: leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie", Lasów Miejskich Warszawa, edukatorzy i naukowcy z Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz studenci z kół naukowych Wydziału Leśnego.

Atrakcje przygotowane przez warszawskich leśników cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno dorośli, jak i dzieci znaleźli dla siebie coś ciekawego.

Wiele emocji towarzyszyło naszym najmłodszym gościom, którzy pod czujnym okiem leśników budowali drewniany domek i własnoręcznie tworzyli ozdoby z darów lasu. Całe rodziny angażowały się w budowanie drewnianych budek lęgowych dla ptaków oraz samodzielne cechowanie i piłowanie drewna.

Nasi goście z uwagą słuchali opowieści o leśnych ziołach, poznawali przepisy na smaczne dania „dzikiej kuchni”, mieli także okazję zajrzeć do wnętrza barci i obserwować codzienne życie pszczół.

Spotkanie z leśnikami było również okazją do rozmów o przyrodzie, lasach i pracy leśników. Każdy mógł u nas znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania z zakresu gospodarki leśnej czy ochrony przyrody.