Asset Publisher Asset Publisher

Rusza szósta edycja Grand Prix Biegam, bo lubię Lasy!

Już w niedzielę 23 lutego w pobliżu Warszawy, w uroczysku Zimne Doły wystartuje zimowa odsłona Biegam, bo lubię Lasy.

Na odnowionych trasach pojawi się 425 biegaczy i 75 pasjonatów nordic-walking. W pięknej leśnej atmosferze rywalizować będą na dystansach 5 i 10 kilometrów. Udział w biegach wezmą również najmłodsi – specjalnie dla nich przygotowano bieg Sport Generacja.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00. Start biegów poprzedzi rozgrzewka prowadzona przez profesjonalnych trenerów.

Jednak bieg to nie jedyna atrakcja czekająca na odwiedzających w tym dniu Zimne Doły. Dla swoich gości leśnicy przygotowali również dużą dawkę edukacji – przekazanej w interesujący i aktywny sposób.

Każdy z nas codziennie korzysta z drewna i jego pochodnych. Czy jednak wszyscy wiemy skąd bierze się ten doskonały, ekologiczny i odnawialny surowiec o ponad 30 tysiącach zastosowań? W czasie zimowej edycji Biegam, bo lubię Lasy leśnicy odpowiedzą na pytania: skąd się bierze drewno?, po co wycina się drzewa w lesie? jak sposób prowadzenia cięć wpływa na kolejne pokolenia lasu? jak możemy wykorzystać drewno? Czy to prawda, że drewno jest magazynem dwutlenku węgla? Chojnowscy leśnicy wyjaśnią również jak to się dzieje, że mimo iż stale korzystamy z drewna to lasów w Polsce przybywa.

Wizyta w lesie, szczególnie, gdy połączona jest z aktywnością fizyczną, niesie ze sobą wiele pożytków dla naszego zdrowia. Lasy są naturalnym filtrem oczyszczającym powietrze z pyłów i zanieczyszczeń, dodatkowo wzbogacają je w różnego rodzaju olejki eteryczne szczególnie korzystne dla naszych dróg oddechowych. Na uwagę zasługuje fakt, że w leśnym powietrzu jest 50-70 razy mniej zarazków oraz od 200 do 1000 razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia, niż w powietrzu miejskim.

Serdecznie zapraszamy po dużą dawkę czystego powietrza, endorfin i pozytywnej energii okraszonych ciekawą wiedzą o lasach.

23 lutego, Zimne Doły pod Warszawą. Wstęp wolny!