Asset Publisher Asset Publisher

Nowoczesny budynek drewniany walczy o nagrodę

Wielofunkcyjny budynek Centrum Promocji Drewna zlokalizowany z leśnictwie Jata (Nadleśnictwo Łuków), zakwalifikował się do finału konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

          Budynek powstał w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego, co oznacza, że poszczególne jego części zostały wytworzone w zakładzie produkcyjnym i połączone w całość na miejscu budowy. Do budowy używano zarówno elementów z drewna litego, jak również klejonego. Jako materiał termoizolacyjny wykorzystano płyty i maty z włókien drzewnych.

          Zastosowane technologie budowy, ogrzewania i wentylacji oraz sposób posadowienia względem stron świata sprawiły, że budynek Centrum Promocji Drewna spełnił wymagania stawiane budynkom energooszczędnym i otrzymał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt.

          Na podkreślenie zasługuje również fakt, że Centrum Promocji Drewna zostało zaprojektowane i wzniesione przez lokalne firmy, a bryła obiektu jest współczesną interpretacją tradycyjnego budownictwa drewnianego.

Obiekt będzie służył m.in. promocji nowoczesnego, ekologicznego budownictwa drewnianego oraz odnawialnych źródeł energii.

          Wszystkie te cechy sprawiły, że budynek Centrum Promocji Drewna został znalazł się w gronie finalistów konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

          O przyznaniu nagrody decyduje liczba głosów uzyskanych w głosowaniu internetowym. Dlatego zachęcamy do oddania swojego głosu na Centrum Promocji Drewna. Wystarczy kliknąć na link umieszczony w nazwie konkursu