Asset Publisher Asset Publisher

Dzień dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera z leśnikami

W sobotę 1 czerwca, Kancelaria Premiera otworzyła swoje ogrody dla najmłodszych. Wśród licznych punktów edukacyjnych nie mogło zabraknąć leśników.

Leśne miasteczko, pełne różnych aktywności przygotowali leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie”. Nie zabrakło warsztatów plastycznych, aktywności dla młodych inżynierów oraz poszukiwaczy leśnych przygód.

Za sprawą przygotowanych przez leśników atrakcji uczestnicy pikniku poznawali różnorodne zastosowania drewna, w tym wykorzystanie go w nowoczesnym budownictwie. Najmłodsi pod czujnym okiem leśników wspólnie budowali drewniany most zaprojektowany przez samego Leonarda da Vinci. Drewno towarzyszyło gościom na każdym kroku. Mało kto jednak wiedział, że ten ekologiczny i odnawialny surowiec ma ponad 30 tys. różnorodnych zastosowań.

Niektórzy uczestnicy pikniku odkryli w sobie duszę artysty i z zapałem malowali leśne obrazy na drewnianych deseczkach oraz z pomocą szablonów nanosili tropy zwierząt leśnych na bawełniane torby. Była to świetna okazja, by zostać leśnym tropicielem i z pomocą leśników nauczyć się rozpoznawać zwierzęta leśne po ich tropach.

Kto poczuł zmęczenie, mógł w cieniu drzew zatrzymać się na chwilę w leśnym obozowisku, gdzie leśnicy opowiadali o tym co warto zabrać na leśną wyprawę oraz prezentowali sprzęt survivalowo- bushcraftowy. Można było tu posłuchać o programie Zanocuj w lesie oraz o tym, jak w sposób bezpieczny i odpowiedzialny korzystać z przestrzeni leśnej.

Leśne miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku. Rodzice i opiekunowie zwracali uwagę na atrakcyjną formę przekazywania wiedzy, padło też wiele ciekawych pytań związanych z lasem i pracą leśników, a rozmowy z leśnikami trwały do samego końca.

Do zobaczenia w lesie!