Asset Publisher Asset Publisher

Choinki Dobrych Serc z leśnym akcentem

Blisko 400 dzieci z 19 placówek opiekuńczo – wychowawczych uczestniczyło w III Finale „Choinki Dobrych Serc” w warszawskim EXPO XXI. Ich świąteczne marzenia spełniły się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

            Finał tego szczególnego wydarzenia wsparli również warszawscy leśnicy. W ramach prowadzonej w tym roku akcji „Choinki od leśników” przekazali pachnące świerki, które doskonale uzupełniły świąteczną atmosferę spotkania.

            Choinki to nie jedyny prezent od leśników. Każda z placówek otrzymała również drewniany kufer pełen niespodzianek. Znalazły się w nim m.in. materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, drewniane zabawki, gry, leśne kolorowanki i materiały plastyczne. Przekazane przez leśników materiały posłużą również wychowawcom i opiekunom – będą doskonałą inspiracją do przygotowania ciekawych zajęć dla wychowanków.

            Organizatorem „Choinki Dobrych Serc” jest Fundacja Dobrych Inicjatyw, która przez cały rok wspiera podopiecznych z 19 placówek opiekuńczo – wychowawczych m.in. z Łukowa, Warszawy, Kisielan, Zambrowa czy Białowieży, organizując dla nich specjalistyczne warsztaty, podróże zawodowe, stypendia, obozy, wyprawki szkolne oraz programy wolontariatu.