Aktuelles Aktuelles

Lasy RDLP w Warszawie z Certyfikatem FSC

Leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną i w należyty sposób dokumentują podejmowane działania.

Potwierdził to audyt przeprowadzony w dniach 22 – 24 stycznia b.r. przez firmę SGS Polska Sp. z o. o. Podczas wizyt w biurze RDLP oraz na terenie Nadleśnictw Garwolin i Jabłonna audytorzy zwracali uwagę na wiele aspektów prowadzenia gospodarki leśnej oraz zgodność podejmowanych działań ze standardami FSC.

Przeprowadzone przez audytorów kontrole wypadły pozytywnie. Certyfikat FSC Dobrej Gospodarki Leśnej dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie obejmuje wszystkie nadleśnictwa z terenu RDLP i obowiązuje do 7 kwietnia 2023 roku.

*****

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie administruje lasami położonymi na terenie województwa mazowieckiego oraz niewielkim fragmentem lasów w województwie lubelskim. W jej skład wchodzi 14 nadleśnictw, a łączna powierzchnia lasów to 188 tysiący hektarów. Najważniejszym gatunkiem tworzącym lasy RDLP w Warszawie jest sosna, której udział powierzchniowy bliski jest 80%.

Charakterystyczną cechą terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie jest rozczłonkowanie oraz zróżnicowana wielkość kompleksów leśnych. Większe z nich znajdują się w północnej i wschodniej części obszaru dyrekcji, na terenie Nadleśnictw: Pułtusk, Wyszków, Ostrów Mazowiecka i Łuków. Są to tereny Puszczy Kurpiowskiej, Puszczy Białej i Lasów Łukowskich.

            Więcej o posiadanych przez RDLP w Warszawie certyfikatach.


divisions-and-others

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Asset Publisher Asset Publisher