Asset Publisher Asset Publisher

Propozycje na weekend i nie tylko

Choć piękna pogoda za naszymi oknami kusi do wyjścia, warto jednak posłuchać zaleceń specjalistów i pozostać w domu.

          Spędzając czas z rodziną warto skorzystać z oferty przygotowanej przez leśników. Ciekawe propozycje można znaleźć m.in. na profilu Nadleśnictwa Celestynów. Edukatorzy z Celestynowa chętnie dzielą się tam swoją wiedzą i doświadczeniami. Prezentują również piękno leśnej przyrody.

          Dla wszystkich miłośników słowa pisanego dostępne są wydawnictwa przygotowane przez Lasy Państwowe. Wśród nich znajdują się pozycje zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. książki z serii „Z lasem przez cały rok”. W kolejnych częściach opisano jak zmienia się las w poszczególnych porach roku. Oprócz interesujących opisów można tam znaleźć także krzyżówki, zgadywanki oraz pomysły na wspólne zabawy, które pozwolą na wykazanie się wiedzą przyrodniczą.

          Obecnie przepisy nie zabraniają wchodzenia do lasu (poza wyjątkami związanymi np. z zagrożeniem pożarowym), jednak zawsze trzeba pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób i nie tworzeniu grup większych niż 2 osoby. Alternatywą dla wycieczki do lasu może być rodzinny „wirtualny spacer”. Taką atrakcję oferuje np. Nadleśnictwo Łochów.

          Korzystając z wolnego czasu można także poszerzać swą leśną wiedzę za sprawą filmów dostępnych na kanale YuouTube Lasów Państwowych. Dostępne są tam między innymi odcinki serii „Oblicza Lasów, przygotowywane i prowadzone przez leśników z różnych części Polski.

          Warto śledzić strony internetowe oraz profile prowadzone przez nadleśnictwa w mediach społecznościowych. Na pewno nie zabraknie tam inspiracji na spędzanie czasu w domu.

          Zostańmy w domach! Las będzie na nas czekał.