Asset Publisher Asset Publisher

Ósma edycja Biegam, bo lubię Lasy już w ten weekend!

Na starcie pojawi się 500 biegaczy i pasjonatów nordic-walking. W pięknej leśnej atmosferze rywalizować będą na dystansach 5 i 10 kilometrów. Udział w biegach wezmą również najmłodsi – specjalnie dla nich przygotowano bieg Sport Generacja. Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00. Start biegów poprzedzi rozgrzewka prowadzona przez profesjonalnych trenerów.

Bieg to niejedyna atrakcja czekająca na odwiedzających Zimne Doły 17 lipca. Dla swoich gości leśnicy przygotowali również dużą dawkę edukacji przekazywanej w interesujący i aktywny sposób.

Spotkanie z leśnikami podczas tegorocznej edycji „Biegam, bo lubię Lasy” będzie m.in. okazją do poznania właściwości drewna – surowca ekologicznego i odnawialnego. Nasi goście poznają cechy różnych gatunków drewna – barwę, zapach, ciężar i twardość, którą będą mieli okazję sprawdzić wbijając gwoździe w specjalnie przygotowane pieńki. Pamiątką z wizyty w Zimnych Dołach może być również samodzielnie ocechowany i upiłowany krążek drewna.

Wizyta w lesie, szczególnie, gdy połączona jest z aktywnością fizyczną, niesie ze sobą wiele pożytków dla naszego zdrowia. Lasy są naturalnym filtrem oczyszczającym powietrze z pyłów i zanieczyszczeń, dodatkowo wzbogacają je w różnego rodzaju olejki eteryczne, szczególnie korzystne dla naszych dróg oddechowych. Na uwagę zasługuje fakt, że w leśnym powietrzu jest 50-70 razy mniej zarazków oraz od 200 do 1000 razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia niż w powietrzu miejskim.

Serdecznie zapraszamy po dużą dawkę czystego powietrza, endorfin i pozytywnej energii okraszone ciekawą wiedzą o lasach.

17 lipca, Zimne Doły pod Warszawą. Wstęp wolny!