Asset Publisher Asset Publisher

Miłośnicy lasów biegali w Chojnowie

W niedzielę 17 lipca w uroczysku Zimne Doły w Nadleśnictwie Chojnów odbyła się ósma edycja akcji „Biegam, bo lubię LASY”.

Jak co roku, wydarzenie przyciągnęło stałych uczestników, nie zabrakło również nowych osób, które łączy pasja biegania na łonie przyrody. Na starcie pojawiło się około 500 biegaczy i pasjonatów nordic-walking. W pięknej leśnej atmosferze biegacze rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów.

Biegom towarzyszył rajd Chodzę Bo Lubię, czyli chód z kijami. Aktywność ta przyciąga coraz liczniejsze grono zainteresowanych. W tym roku rekordową popularnością cieszyły się biegi „SportGeneracja” przygotowane specjalnie dla najmłodszych uczestników.

Bieg to nie jedyna atrakcja tegorocznego wydarzenia w Zimnych Dołach pod Warszawą. Dla swoich gości leśnicy przygotowali również dużą dawkę edukacji przekazywanej w interesujący i praktyczny sposób. Goście biegu mieli okazję poznać właściwości oraz cechy różnych gatunków drewna. Mieli możliwość sprawdzić to wbijając gwoździe w specjalnie przygotowane pieńki. Kolejną atrakcją dla uczestników było samodzielnie cechowanie i piłowanie krążków drewna, które każdy mógł zabrać na pamiątkę.

Podczas biegu Nadleśnictwo Chojnów gościło przedstawicieli Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA". To stowarzyszenie ludzi, którym nie jest obojętny los cierpiących dzieci. Stowarzyszenie zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, socjalną, pedagogiczną, psychologiczną i duchową oraz sprzęt do oddychania dla nieuleczalnie chorych dzieci. Podczas inauguracji organizatorzy przekazali Stowarzyszeniu czek na kwotę 6.360,00 zł. To środki pochodzące z opłat startowych.

Na zakończenie biegu wszyscy uczestnicy otrzymali drewniane medale.