Asset Publisher Asset Publisher

Majówka bezpieczna dla lasu i jego gości

Podczas rozpoczynającego się właśnie długiego weekendu leśnicy szczególnie zadbają o ochronę terenów leśnych przed szkodnictwem oraz o bezpieczeństwo osób korzystających z lasu. Rozpoczynająca się dziś akcja „Majówka 21”potrwa do 10 maja.

Działania straży leśnej będą miały charakter kontrolno-prewencyjny, w szczególności będą dotyczyły zwalczania szkodnictwa określanego jako bezprawne korzystanie z lasu.

Tereny Lasów Państwowych są dostępne dla wszystkich. Należy jednak pamiętać, że odwiedzających lasy obowiązują pewne zasady określone m.in. w ustawie o lasach, ustawie o ochronie przyrody i przepisach prawa dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

W ramach akcji „Majówka 21” Straż Leśna zwróci szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ochrony przeciwpożarowej na terenach leśnych. W trakcie akcji straż będzie stanowczo reagowała na wszelkie naruszenia przepisów przeciwpożarowych, które mogą spowodować pożar (na terenie lasu, jak również w odległości do 100 m od niego), jego rozprzestrzenianie, utrudnianie prowadzenia działań ratowniczych lub ewakuacji (np. przez tarasowanie pojazdami dróg ppoż.).