Asset Publisher Asset Publisher

Leśne szkolenie dla policjantów

Funkcjonariusze stołecznego garnizonu policji pod okiem warszawskich leśników uczyli się jak prawidłowo i bezpiecznie używać pilarek spalinowych. Szkolenie odbyło się na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Podczas dwudniowych zajęć prowadzonych przez instruktorów z Nadleśnictw: Chojnów, Drewnica, Łochów, Wyszków i RDLP w Warszawie, policjanci w praktyce poznali tajniki posługiwania się piłami spalinowymi oraz zasady bezpiecznej pracy tymi urządzeniami podczas przecinania i usuwania pni oraz gałęzi. Umiejętności takie są niezbędne w czasie działań ratowniczych, usuwania skutków klęsk żywiołowych i katastrof, a także, gdy powalone drzewa blokują drogi i stanowią zagrożenie w miejscu prowadzenia akcji ratowniczej.

Instruktorzy kładli duży nacisk na bezpieczeństwo i higienę pracy z pilarkami oraz ćwiczenia praktyczne.

Na zakończenie uczestnicy szkolenia otrzymali z rąk nadleśniczego Sławomira Mydłowskiego certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

Leśnicy i policjanci od lat współpracują na wielu polach, a takie szkolenia są istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji funkcjonariuszy, by w razie potrzeby mogli szybko i sprawnie nieść pomoc.