Asset Publisher Asset Publisher

Hałda śmieci przywieziona do lasu

Na nietypowe znalezisko trafili w czwartek pracownicy Nadleśnictwa Pułtusk. W sąsiedztwie miejsca postojowego w leśnictwie Magnuszew ktoś wysypał ponad 23 tony odpadów.

Hałda składał się z częściowo rozdrobnionych i przerobionych odpadów komunalnych, stąd podejrzenie, że ich źródłem może być nieuczciwa sortownia lub zakład utylizacji.

O swoim znalezisku leśnicy poinformowali Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim, która prowadzi dochodzenie. Podrzucone do lasu odpady jeszcze tego samego dnia zostały uprzątnięte i przekazane do utylizacji. Koszt całej akcji to blisko 23 tysiące złotych netto. Tylko w 2020 r. z terenu Nadleśnictwa Pułtusk wywieziono 195 m3 odpadów, a roczne koszty uprzątania tamtejszych lasów to około 110 tysięcy zł. netto.

Pułtuscy leśnicy apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy zaśmiecania. Jeżeli ktoś widział podejrzany pojazd, który mógł przewozić odpady w nocy z 28 na 29 kwietnia br. w okolicach miejscowości Stary Szelków przy drodze krajowej nr 61, proszony jest o kontakt z komendantem straży leśnej Nadleśnictwa Pułtusk 604 211 759.