Aktualności Aktualności

XII Jarmark św. Stanisława z udziałem leśników

W ostatni piątek i sobotę w centrum Siedlec tradycyjnie odbył się Jarmark św. Stanisława. Mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości, jak zwykle dopisali. Na placu gen. Władysława Sikorskiego nie zabrakło także reprezentacji Lasów Państwowych.

Na gości leśnego zakątka czekała bogata oferta edukacyjna. Każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi z zapałem spacerowali po leśnej ścieżce zmysłów, grali w drewniane kręgle oraz poznawali właściwości różnych gatunków drewna wbijając w nie gwoździe. Pod okiem leśników uczyli się rozpoznawania głosów mieszkańców lasu. Młodzież mogła sprawdzić swą wiedzę o polskich lasach uczestnicząc w licznych quizach i konkursach. Dorośli zaś, mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z lasu, poznać różnorodne zastosowania drewna – ekologicznego i odnawialnego surowca pochodzącego z lasów. Goście Jarmarku mieli również okazję do porozmawiania ze strażnikami leśnymi i poznania ich codziennej pracy.

Stanowiska edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwa Siedlce, Sokołów, Łochów i Łuków cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gości pikniku, którzy podkreślali ich atrakcyjność i doceniali możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmów z leśnikami.