Aktualności Aktualności

Ruszyła trzecia edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Dzięki współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i stołecznej Straży Miejskiej oraz partnerów, w ponad 30 miejscach stolicy stanęły piękne naturalne choinki ubrane w… odblaski.

Drzewka stoją m.in. we wszystkich urzędach warszawskich dzielnic, a zawieszone na nich odblaski przeznaczone są dla mieszkańców i gości miasta. Każdy chętny przez najbliższe 5 dni (do 7 grudnia), może zdjąć z choinki odblask i przypiąć go do swojego ubrania, torebki czy plecaka. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

            Nawet niewielki odblask umieszczony na elementach garderoby sprawia, że w czasie złej widoczności kierowca może nas zobaczyć już z odległości 130 – 150 m. Dla porównania pieszy nieposiadający elementów odblaskowych jest widoczny zaledwie z 20 – 30 m. Warto, zatem „Świecić blaskiem z odblaskiem”.

            Partnerami tegorocznej akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem” są m.in.: Urzędy Dzielnic m.st. Warszawy, Automobilklub Polski, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Fundacja Jednym Śladem, Grupa DEKRA w Polsce, Poland Bike, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Teatr Kamienica.

            Świerki przekazane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie pochodzą z plantacji choinkowej prowadzonej przez Nadleśnictwo Jabłonna.