Aktualności Aktualności

Pamięć profesora Jana Szyszko

W sobotę 19 października 2019 r. na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny „Brok” w RDLP w Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniającą uroczysko pamięci zmarłego niedawno profesora Jana Szyszko.

W ten sposób hołd profesorowi złożyli leśnicy i myśliwi, uczestnicy XI Hubertusa Węgrowskiego, którego patronem przez lata był Jan Szyszko. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonała małżonka profesora p. Krystyna Szyszko w asyście najbliższej rodziny.

Profesor Jan Szyszko był leśnikiem i myśliwym, ministrem w pięciu rządach, po raz pierwszy w gabinecie Jerzego Buzka (1997-99), następnie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (2005-2007). Od 2015 r. do 2018 r. pełnił funkcję ministra środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego (do stycznia 2018 r.). Był pełnomocnikiem rządu do spraw Konwencji Klimatycznej i prezydentem V Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ.

Jan Szyszko odszedł 9 października br. Tydzień później został pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Wesołej. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilka tysięcy osób, w tym leśnicy i myśliwi z całej Polski.