Aktualności Aktualności

Nowa siedziba Nadleśnictwa Płońsk walczy o nagrodę

Nowoczesny i ekologiczny budynek biura Nadleśnictwa Płońsk to jeden z trzech pilotażowych obiektów biurowych wybudowanych w Lasach Państwowych.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Płońsk to doskonały przykład zrównoważonego budownictwa z zachowaniem najwyższych standardów ochrony środowiska. Budynek wykonany w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego wyposażony jest w nowoczesne instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła i OZE, ogrzewanie zapewniają gruntowe pompy ciepła zasilane energią elektryczną produkowaną przez zainstalowane na budynku ogniwa fotowoltaiczne. Co bardzo istotne obiekt będzie praktycznie zero-energetyczny. Dodatkowym atutem nowego biura jest brak emisji gazów cieplarnianych oraz bardzo wysoka energooszczędność, co nadaje mu charakter budynku pasywnego.

Do budowy elementów konstrukcyjnych i wykończenia zużyto prawie 300 m3 drewna. Oznacza to, że w budynku związane jest blisko 300 ton dwutlenku węgla. Zastosowanie drewna w miejsce innych materiałów budowlanych pozwoliło również na ograniczenie emisji CO2 o kolejne 300 ton. To efekt mniejszej energochłonności produkcji materiałów drewnianych.

Wszystkie te cechy sprawiły, że budynek Nadleśnictwo Płońsk został nominowany do nagrody „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

O przyznaniu nagrody decyduje liczba głosów uzyskanych w głosowaniu internetowym. Dlatego zachęcamy do oddania swojego głosu na budynek Nadleśnictwa Płońsk. Wystarczy kliknąć na link umieszczony w nazwie konkursu.