Aktualności Aktualności

Nowa siedziba Nadleśnictwa Płońsk otwarta!

Dziś przed południem oficjalnie otwarto nową siedzibę Nadleśnictwa Płońsk.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Edward Siarka – wiceminister klimatu i środowiska, w asyście zastępcy dyrektora generalnego Lasów Państwowych Jana Tabora, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Marka Romana i nadleśniczego Nadleśnictwa Płońsk Tomasza Józwiaka.

Otwarty dziś obiekt to nowoczesny i ekologiczny budynek, jeden z trzech pilotażowych obiektów biurowych wybudowanych w Lasach Państwowych. Biurowiec wykonano w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Płońsk jest przykładem zrównoważonego budownictwa zgodnego z najwyższymi standardami ochrony środowiska. Budynek wyposażony jest m. in. w nowoczesne instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła i OZE. Cechy te sprawiły, że został on doceniony przez jury 25. Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku", zdobywając tytuł „Budowa XXI w.” w kategorii „Budownictwo niskoemisyjne plus OZE”.

Drewno znów staje się popularnym materiałem budowlanym. Jest surowcem ekologicznym i odnawialnym, co podkreślał w swoim wystąpieniu minister Edward Siarka. Wykorzystanie drewna w budownictwie przyczynia się również do ograniczenia zużycia energii i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych w czasie produkcji tradycyjnych materiałów budowlanych.

Na pamiątkę dzisiejszej uroczystości uczestnicy wspólnie posadzili 6 Dębów Niepodległości. To drzewka pobłogosławione przez Papieża Franciszka podczas wizyty leśników w Watykanie w maju 2018 r.