Aktualności Aktualności

Leśny dar krwi

Ponad 5 litrów krwi oddali w ostatni poniedziałek warszawscy leśnicy. Wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie to część prowadzonej w tym roku akcji „Choinki od leśników”.

            Na dawców odwiedzających w tym dniu RCKiK przy ul. Saskiej czekały leśne niespodzianki. Żywa, pachnąca choinka, warsztaty, leśne czasopisma i filmy oraz specjalny leśny upominek.

Aby umilić dawcom oczekiwanie na badania leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie” przygotowali warsztaty tworzenia świątecznych stroików z wykorzystaniem naturalnych leśnych materiałów. Chętni mogli samodzielnie skomponować stroik na brzozowym krążku. W pracach pomagali leśnicy, którzy opowiadali o swojej pracy i podpowiadali jak wybrać choinkę na święta. Czas oczekiwania na oddanie krwi dawcy chętnie poświęcali na lekturę „Ech Leśnych” lub projekcje filmów przygotowanych przez leśną telewizję.

            Wśród krwiodawców nie zabrakło również leśników. Kilkanaście osób w zielonych mundurach postanowiło podzielić się cząstką siebie z potrzebującymi. Leśnicy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i los innych osób nie jest dla nich obojętny.

            Krwiodawcy i pracownicy RCKiK podkreślali wartość spotkania z leśnikami, zwracali również uwagę na atrakcyjną formę przygotowanych warsztatów.