Aktualności Aktualności

Edukacja leśna w towarzystwie koni

Ostatni weekend był doskonałą okazją do spotkania z leśnikami w nietypowych okolicznościach. Leśne miasteczko pojawiło się bowiem na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.

                Na gości odwiedzających służewiecki tor czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Wśród nich degustacje leśnych smaków – przetworów z owoców i ziół leśnych, naturalnych syropów i napojów, a nawet ciastek i kawy z żołędzi.

Pyszne dary lasu były doskonałym źródłem energii do udziału w przygotowanych aktywnościach. Najmłodsi pod czujnym okiem leśników wytrwale budowali drewniany domek oraz most zaprojektowany przez samego Leonarda da Vinci. Odważni spacerowali po leśnej ścieżce zmysłów wypełnionej przeróżnymi leśnymi podłożami, a także próbowali swych sił w samodzielnym cechowaniu i piłowaniu drewna. Całe rodziny poznawały właściwości fizyczne różnych gatunków drewna próbując wbijać w nie gwoździe. W leśnym miasteczku znalazło się również miejsce dla pszczół i ich opiekuna – bartnika, który z pasją opowiadał o życiu i zwyczajach tych niezwykle pożytecznych i pracowitych owadów.

Przez cały czas toczyły się także rozmowy. Leśnicy opowiadali o swojej codziennej pracy, odpowiadali na wiele pytań związanych z polską przyrodą, podpowiadali także, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z otaczających nas lasów.

Przygotowane przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie” leśne miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzający nas goście wielokrotnie podkreślali wartość takich spotkań i rozmów.

Na kolejne spotkanie z leśnikami zapraszamy już w najbliższy weekend. Również na terenie toru wyścigów konnych Służewiec.