Aktualności Aktualności

Dwa budynki walczą o głosy

Dwa nowoczesne budynki drewniane z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie zakwalifikowały się do finału konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

W XXV edycji konkursu o laur walczą dwie inwestycje - leśniczówka z kancelarią Ossów-Rybakówka, zrealizowana na terenie Nadleśnictwa Drewnica oraz nowy budynek administracyjny Nadleśnictwa Płońsk.

Oba budynki powstały w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego, co oznacza, że poszczególne ich części zostały wytworzone w zakładzie produkcyjnym i połączone w całość na miejscu budowy. Do budowy używano zarówno elementów z drewna litego, jak również klejonego.

Zastosowane technologie budowy, a także ogrzewania i wentylacji sprawiają, że budynki są wyjątkowo energooszczędne i ekologiczne. Wykorzystanie drewna w budownictwie to doskonały sposób na zakumulowanie i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.

Wszystkie te cechy sprawiły, że obie inwestycje znalazły się w gronie finalistów konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Zachęcamy do oddania swojego głosu na leśniczówkę w Ossowie-Rybakówce oraz budynek biurowy Nadleśnictwa Płońsk. Wystarczy kliknąć na link umieszczony w nazwie budynku.

Głosy można oddawać codziennie, do 22 września br.