Aktualności Aktualności

Dni Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

Już w najbliższy weekend 8 i 9 września zapraszamy do Łazienek Królewskich w Warszawie na Dni Ochrony Środowiska, objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchodząc stulecie odzyskania niepodległości chcemy przypomnieć, że Polska to również zachwycające krajobrazy, bogactwo przyrodnicze, swoboda dostępu do lasów, silny i emocjonalny związek mieszkańców z naturą. Mamy co wspólnie świętować!

Rozpoczynamy koncertem w sobotę 8 września o godz. 16.30 w Amfiteatrze w Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie zagrają dla Państwa Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi oraz zespoły muzyczne The Woods & Leśna Brać. Będzie to muzyczne zaproszenie na dzień następny, gdyż w niedzielę 9 września w Muzeum Łazienki Królewskie od godz. 10.00 do 18.00 odbędzie się wielki piknik rodzinny (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola).

Przy blisko 30 stanowiskach edukacyjnych będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu, uzyskać porady od doświadczonych grzyboznawców, spróbować darów lasu, wystartować w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a to tylko część z licznych atrakcji. Czekamy na rodziny z dziećmi i wszystkich miłośników przyrody, lasów i życia w zgodzie z naturą.

 

Zapraszają:

Ministerstwo Środowiska

Lasy Państwowe

Muzeum Łazienki Królewskie wraz z Oddziałem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Lasów Państwowych:

Warszawa, ul. Grójecka 127, tel. 22 185 53 53,  cilp@cilp.lasy.gov.pl