Aktualności Aktualności

Warszawska NIEMAPA wystartowała

29 czerwca odbyła się premiera stołecznego wydania NIEMAPY – ilustrowanego przewodnika po Warszawie, którego partnerem są Lasy Państwowe.

     NIEMAPA Warszawa to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W atrakcyjny graficznie sposób przedstawia najciekawsze miejsca w stolicy i jej okolicach. Zawiera również kilka zadań, które najmłodsi mogą wykonać wspólnie z rodzicami.

     Rodzinny spacer z NIEMAPĄ w ręku może być doskonałą okazją do poznawania znanych i mniej znanych zakątków Warszawy, może być również okazją do odkrywania otaczającej nas przyrody. Dzięki współpracy z Lasami Państwowymi w Warszawskim wydaniu NIEMAPY znalazł się moduł poświęcony rozpoznawaniu tropów zwierząt, które można spotkać podczas spaceru brzegiem Wisły, czy w trakcie wycieczki do otaczających Warszawę lasów.

     Bezpłatne egzemplarze NIEMAPY czekają u warszawskich plażowych, w punktach na plażach: Saska, Poniatówka, Żoliborz, Rusałka i Wawer. Można je również otrzymać w czasie zajęć edukacyjnych w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie lub w Szkółce Kontenerowej w Skierdach.

     Wersję elektroniczną NIEMAPY można znaleźć tutaj.

     Zapraszamy do zwiedzania Warszawy oraz odwiedzania i poznawania otaczających ją, pełnych uroku i ciekawych miejsc, lasów.

     Leśnicy z Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie już teraz zapraszają na Dzień Otwarty, podczas którego będzie promowana NIEMAPA. Spotkanie zaplanowano na 9 lipca od godz. 12 do 18. Leśnicy zapraszają na spacer przyrodniczy i zwiedzanie ekspozycji CEL, warsztaty tworzenie dekoracji  z leśnych skarbów i malowania na drewnie, poznanie smaków lasu czy wykonanych z drewna gier planszowych.