Aktualności
Regionalne Święto Lasu
9 czerwca na terenie Pałacu w Łochowie odbyły się Regionalne Obchody Święta Lasu.
Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. biskupa Tadeusza Pikusa. W słowach skierowanych do mazowieckich leśników ksiądz biskup wielokrotnie podkreślał rolę ich służby dla polskiej przyrody i społeczeństwa.
Po uroczystej mszy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Marek Roman w towarzystwie zaproszonych gości wspólnie posadzili pamiątkowe drzewo – lipę szerokolistną.
Następnie odbyła się Regionalna Narada Leśników, podczas której uhonorowano zasłużonych pracowników jednostek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.
W swoim przemówieniu dyrektor Marek Roman przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące działalności Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, zwracając uwagę na historyczny rodowód jednostki oraz wyzwania i zadania przed jakimi stają mazowieccy leśnicy. Na zakończenie dyrektor podkreślił również zaangażowanie jednostek RDLP w Warszawie w realizowane obecnie przez Lasy Państwowe projekty rozwojowe.
Regionalne Obchody Święta Lasu były również okazją do uhonorowania jednego z seniorów mazowieckich leśników – Jana Paradowskiego – emerytowanego dyrektora RDLP w Warszawie, a wcześniej współtwórcę Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych w Siedlcach, który 23 czerwca będzie obchodził 90 rocznicę urodzin.
W obchodach Święta Lasu wraz z bracią leśną udział wzięli reprezentanci władz państwowych i samorządowych, kombatanci, przedstawiciele instytucji naukowych, związków zawodowych, a także przedstawiciele przemysłu drzewnego i firm współpracujących z LP.
******
Odznaczenia i wyróżnienia:
• Medal za Długoletnią Służbę – Andrzej Józef Lubowicki (Nadleśnictwo Celestynów);
• Odznaka „Za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej":
- Robert Banach (Nadleśnictwo Jabłonna),
- Artur Delegacz (Nadleśnictwo Drewnica),
- Dariusz Miszczyk (Nadleśnictwo Mińsk),
- Alicja Głuchowska (Nadleśnictwo Łuków),
- Mirosław Marek (Nadleśnictwo Płońsk),
- Sylwester Stańczak (Nadleśnictwo Jabłonna),
- Halina Stelmaszczyk (Nadleśnictwo Jabłonna),
- Artur Warchoł (Nadleśnictwo Płońsk),
- Marek Wierzchoń (Nadleśnictwo Łuków)
- Jerzy Tomczuk (Nadleśnictwo Sokołów),
- Janusz Stopnicki (RDLP w Warszawie),
- Maria Powierża (Nadleśnictwo Łochów),
- Teresa Madeka (Nadleśnictwo Łuków),
- Anna Walenda (Nadleśnictwo Garwolin),
- Bogusław Piątek (Nadleśnictwo Łochów),
- Waldemar Szczypiński (Nadleśnictwo Pułtusk),
- Jerzy Fujak (Nadleśnictwo Drewnica),
- Roman Stępniewski (Nadleśnictwo Garwolin).