Aktualności Aktualności

RDLP w Warszawie utrzymała certyfikat PEFC

Profesjonalizm i zaangażowanie leśników w prowadzenie trwałej, zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie potwierdził audyt okresowy PEFC

W dniach 6 – 9 lutego b.r. audytor z firmy Bureau Veritas Polska Sp. z o. o. przeprowadził ocenę prowadzenia gospodarki leśnej oraz zgodności podejmowanych działań ze standardami PEFC. Ocena prowadzona była na terenie Nadleśnictw: Pułtusk, Sokołów i Chojnów, a także w biurze RDLP w Warszawie.

Wynikiem przeprowadzonego audytu jest utrzymanie Certyfikatu PEFC Zrównoważonej Gospodarki Leśnej dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Aktualny certyfikat obowiązuje do 18 stycznia 2020r.

Certyfikat przyznany RDLP w Warszawie został zarejestrowany
pod numerem BVCPL/PEFCFM/03 i obejmuje wszystkie nadleśnictwa z terenu RDLP w Warszawie.

 

*****

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie administruje lasami położonymi na terenie województwa mazowieckiego oraz niewielkim fragmentem lasów w województwie lubelskim. W jej skład wchodzi 14 nadleśnictw, a łączna powierzchnia lasów to 182 tysiące hektarów. Najważniejszym gatunkiem tworzącym lasy RDLP w Warszawie jest sosna, której udział bliski jest 70%.

Charakterystyczną cechą terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie jest rozczłonkowanie oraz zróżnicowana wielkość kompleksów leśnych. Większe z nich znajdują się w północnej i wschodniej części obszaru dyrekcji, na terenie Nadleśnictw: Pułtusk, Wyszków, Ostrów Mazowiecka i Łuków. Są to tereny Puszczy Kurpiowskiej, Puszczy Białej i Lasów Łukowskich.

            Więcej o posiadanych przez RDLP w Warszawie certyfikatach.