Aktualności Aktualności

Noc sów w CEL

Aż 56 osób uczestniczyło w odbywającej się w sobotę 24 marca, w Centrum Edukacji Leśnej, Nocy Sów 2018 z Nadleśnictwem Celestynów.

Uczestnicy wydarzenia spotkali się w CEL już o godzinie 16, by podczas prowadzonego przez leśników wykładu, poznać gatunki sów występujących w Polsce. Po wykładzie rozpoczęły się warsztaty plastyczne – uczestnicy wspólnie rysowali i malowali różne gatunki sów.

Interesującym elementem sobotniego wieczoru było spotkanie z sokolnikiem, który przez niemal dwie godziny opowiadał o swoich podopiecznych. Bohaterami spotkania były: sowa śnieżna, płomykówka oraz myszołowiec towarzyski zwany też jastrzębiem Harrisa. Uczestnicy spotkania poznali przystosowania sów do nocnych łowów, na żywo przekonali się również jak sprawnie i cicho latają nocni drapieżcy. Piękną pamiątką ze spotkania były zdjęcia z sowami.

Na zakończenie wieczoru uczestnicy wspólnie z leśnikami udali się na spacer po Goździkowym Bagnie, gdzie prowadzono nawoływania uszatki i puszczyka. Spacer zakończył się sukcesem – udało się usłyszeć pohukiwania sowy.