Aktualności Aktualności

Na ratunek planecie

To hasło przewodnie pikniku ekologicznego zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska w ostatnią sobotę w Pułtusku. Jednym z partnerów wydarzenia były Lasy Państwowe.

            Wielkim zainteresowaniem gości Pikniku cieszyły się stanowiska edukacyjne przygotowane przez leśników z Nadleśnictw Pułtusk i Wyszków. Spotkanie z leśnikami było okazją do poznania ich pracy oraz zdobywania „leśnych sprawności”. Dzieci i młodzież z zapałem uczyli się jak sadzić drzewa, poznawali rolę pszczół w lasach i życiu człowieka, próbowali swych sił w cechowaniu i piłowaniu drewna.

Najmłodsi chętnie bawili się w drewnianym domku, a odważni spacerowali po leśnej ścieżce zmysłów. Aby uczestnikom nie zabrakło energii leśnicy przygotowali degustację przetworów z owoców i ziół leśnych.

Na gości Pikniku czekały również atrakcje związane z ochroną środowiska naturalnego przygotowane przez współorganizatorów: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Fundację BOŚ.

Nagrody najaktywniejszym uczestnikom pikniku wręczył Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

W czasie Pikniku odbywał się również Pułtuski Festiwal Biegów. W kilku konkurencjach rywalizowało 250 osób. Pamiątkowe drewniane medale uczestnikom Pułtuskiego Półmaratonu Leśnika wręczali m.in. Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska, Andrzej Konieczny – dyrektor generalny Lasów Państwowych, Marek Roman – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz nadleśniczowie z Pułtuska i Wyszkowa – Robert Wielkowski i Wojciech Kwiatkowski wraz z pracownikami.