Aktualności Aktualności

Hubertus Węgrowski Mazowiecko-Podlaski

     W ostatni weekend października w Węgrowie odbędzie się IX Hubertus Węgrowski Mazowiecko-Podlaski- święto jeźdźców, leśników i myśliwych.

     Obchody rozpoczną się 28 października na Zamku w Liwie, skąd po tradycyjnej zbiórce myśliwych oraz ceremoniale ślubowania łowcy wyruszą na polowanie do wyznaczonych obwodów. Pierwszy dzień odbędzie się pod znakiem uroczystości dla myśliwych.

     W niedzielę 29 października uroczystości przeniosą się do Węgrowa. Tam o godz. 11.00 z Rynku wyruszy parada św. Huberta. Parada, która przejdzie głównymi ulicami miasteczka, zakończy się na Błoniach Węgrowa.

    W dalszej części dnia odbędą się koncerty muzyki myśliwskie, pokazy kynologiczne, wystawa fotografii laureatów Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, a także prezentacje i degustacje darów łąk, pól i lasów. Na Hubertusie nie może zabraknąć również „pogoni za lisem”.

     To nie jedyne atrakcje, w których będą mogli uczestniczyć mieszkańcy i goście. Dla swych gości Lasy Państwowe przygotowały specjalne stoisko edukacyjne, na którym nie zabraknie ciekawych gier, zabaw i aktywności. Spotkanie z leśnikami będzie również okazją do bliższego poznania ich codziennej pracy.

     Organizatorami dwudniowych obchodów są: Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Warszawie i Białymstoku oraz Siedlecka Organizacja Łowiecka. Patronat honorowy nad imprezą objął prof. Jan Szyszko, minister środowiska.