Aktualności Aktualności

Dzień otwarty w Centrum Edukacji Leśnej

     W niedzielę 23 lipca Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na coroczne wydarzenie edukacyjne - Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej.

     Podczas imprezy leśnicy zapewnią wiele atrakcji dla małych i dużych gości. Miłośnicy zwierząt odwiedzą mini zoo i obejrzą pokazy skrzydlatych drapieżników, smakosze leśnej kuchni skosztują przekąsek z dzikich roślin jadalnych i nauczą się je przygotowywać, a mali artyści będą mogli wspólnie stworzyć leśny obraz.

Link do wydarzenia na Facebooku

     Drewno jest super surowcem, z którego można stworzyć prawie wszystko - podczas wydarzenia będzie okazja zbudować drewniany domek i most według projektu samego Leonarda da Vinci, spróbować swoich sił w przerzynce i wbijaniu gwoździ, zagrać w drewniane gry plenerowe oraz nauczyć się wytwarzać papier czerpany.

     Dzień Otwarty będzie świetną okazją do rozmów z pracownikami nadleśnictwa i poznania ich pracy. Chętni sprawdzą swoją wiedzę przyrodniczą w leśnym quizie, a za poprawne odpowiedzi będą mogli zdobyć bilet na przejażdżkę bryczką po lesie z leśnikiem. Nie zabraknie również lekcji przyrody w salach ekspozycyjnych.

     23 lipca zapraszamy prosto do CEL-u!

Materiały do pobrania