Aktualności Aktualności

Biegali, bo lubią lasy!

Sympatycy biegania, nordic walking i lasów po raz drugi w tym roku spotkali się w uroczysku Zimne Doły pod Warszawą.

     W wiosennej odsłonie akcji „Biegam, bo lubię lasy" udział wzięło łącznie 450 zawodników, którzy biegali na dystansach 5 i 10 km oraz maszerowali z kijkami na trasie liczącej 5 km. Bieg „Sport Generacja", przygotowany z myślą o najmłodszych, cieszył się rekordową popularnością. Łącznie wystartowało w nim ponad 150 dzieci.

     Każdy uczestnik, który ukończył bieg, otrzymał na mecie specjalnie przygotowany, wykonany ręcznie ceramiczny medal przedstawiający żubra. Na zmęczonych sportowymi zmaganiami uczestników czekał również ciepły posiłek.

     Na zakończenie biegu wręczono nagrody dla zawodniczek i zawodników, którzy osiągnęli najlepszy czas na obu dystansach. Wśród uczestników rozlosowano również 15 zestawów upominkowych oraz świerków, ufundowanych przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

     Dodatkową atrakcją podczas biegu były stoiska edukacyjne zorganizowane przez edukatorów z Nadleśnictw Chojnów i Drewnica oraz LKP „Puszcza Białowieska". W czasie wiosennej edycji biegu były edukacja leśna skierowana była na dwa ważne tematy: sytuację w Puszczy Białowieskiej oraz sadzenie i pielęgnowanie nowego pokolenia lasu.

Lasy Państwowe, co roku sadzą ok. 500 milionów nowych drzew, po przeliczeniu daje to imponującą liczbę 1000 drzew na minutę.

     Dzięki leśnikom z LKP „Puszcza Białowieska" biegacze mogli m.in. dowiedzieć się jak obecnie wygląda puszcza, jakie szkody wyrządza kornik drukarz oraz w jaki sposób leśnicy dbają o bezpieczeństwo ludzi w puszczy. 

     Każdy z uczestników części edukacyjnej otrzymał sadzonkę sosny pospolitej wraz z instrukcją sadzenia.

     Następny bieg już 23 lipca. Zapraszamy!